LUSTRE LED
Lustre Illuminations
LI-50058 Decorative Post Top Light
Item Code: LI-50058-20 / LI-50058-30 / LI-50058-40
- Cast Aluminium Base & Spun Aluminium Top
- High-Quality Acrylic Diffuser
- Corrosion and UV Ray Resistant Coating
- Durable Stainless Steel Screws
Technical Data
Product Specifications
Product Specifications Data
| Attribute | Details |
|---|---|
| Lamp Type | 20W / 30W / 40W LED |
| Width | Ø335 mm |
| Height | 385 mm |
| Base Material | Cast Aluminium |
| Top Material | Spun Aluminium |
| Diffuser Material | Acrylic |
| Hardware | Stainless Steel Screw |
| Finish | Corrosion & UV Ray Resistant |
For bulk order quantity, detailed technical sheets, and pricing, please send an enquiry.
More Products